Iedvesmai

2015. gadā konkurss “Biznesa ekspresis” sniedza iespēju īstenot sapni par savu biznesa ideju 15 radošiem un centīgiem jaunajiem uzņēmējiem no visas Latvijas. Konkursā pieredzētais deva jaunas zināšanas, motivāciju un starta kapitālu, lai biznesa ideja no “papīra” pārtaptu īstenībā. Iepazīsties arī Tu ar pagājušā gada “Biznesa ekspresis” uzvarētājiem un iedvesmojies savai biznesa idejai! 

 

Vārds, uzvārds: Ildze Magazeina 
Ieņemamais amats: 
bērnu ergonomisko preču interneta veikala Smartkids.lv īpašniece
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: 
bērnu ergonomisko preču interneta veikala izveide
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Biznesa ekspresis man palīdzēja noticēt savai biznesa idejai un tās dzīvotspējai, savukārt iegūtā naudas balva palīdzēja šo sen loloto sapni pārvērst realitātē. Gatavošanās katrai atlases kārtai man lika meklēt atbildes arī uz tādiem jautājumiem, ko pati sev negribēju vai baidījos uzdot, kā arī ar katru dienu stiprināja pārliecību, ka man viss izdosies. Šobrīd man jau gadu ir pelnošs uzņēmums, kurā es aktīvi realizēju sevi, savas zināšanas un pieredzi.

 

 

Vārds, uzvārds: Laura Bruzgule 
Ieņemamais amats: SIA “GULIGULA.LV” vadītāja un uzņēmuma vienīgais darbinieks 
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: Šūpoļgultas “GULIGULA.LV”
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Konkursā “Biznesa ekspresis 2015” startēju ar šūpoļgultu ražošanas bizbesa ideju Zemgales reģionā un ieguvu 1. vietu. Galvenais ko ieguvu konkursā bija pārliecība, ka ideja ir dzīvotspējīga un, ka man viss izdosies. Uzņēmumā ir veiksmīgi uzsākta 2 veidu šūpuļtīklu ražošana un aktīvi tiek strādāts pie pārdošanas.

 

 

Vārds, uzvārds: Edijs Krūmiņš
Ieņemamais amats: būvinžinieris
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: līklīniju koka grīdas segumi
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Konkursā iegūtā pieredze un zināšanas man deva iespēju attīstīt biznesa ideju – izgatavot līklīniju koka grīdas segumus. Konkursa aktivitātes palīdzēja izveidot biznesa idejas pamatu, bet pēc konkursa turpinājām attīstīt un pilnveidot šo ideju. Par iegūto balvu izgatavojām unikālu CNC frēzēšanas iekārtu, kas paredzēta grīdas seguma elementu formas un savienojumu profilu izveidei. Pašlaik varam izgatavot moduļu veida līklīniju koka grīdas segumus, bet nākotnē plānojam piedāvāt arī cita veida koka grīdas segumus.

 

 

Vārds, uzvārds: Inga Jefrēmova
Ieņemamais amats: grāmatvede
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: līklīniju koka grīdas segumi
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Konkurss ļāva pārbaudīt savas spējas un pats lielākais pārbaudījums bija idejas prezentēšana žūrijas komisijai, kas tiešam bija stingra. Tagad, atskatoties uz piedzīvoto konkursā, varu teikt, ka viegli nebija, bet interesanti gan. Abi ar Ediju jau konkursa noslēgumā vienojāmies, ka ideju realizēsim neatkarīgi no tā vai iegūsim kādu no godalgotajām vietām vai nē. Šī gada konkursantiem novēlu nebaidīties no grūtībām un izaicinājumiem, tas tikai padara visu daudz interesantāku un gandarījums par paveikto ir milzīgs.

 

 

Vārds, uzvārds: Kaspars Urbāns
Ieņemamais amats: SIA “EchoTech” valdes loceklis
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: kinētisko datu savācējsistēma sporta komandām "EchoSports"
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Lielākais izaicinājums bija savas idejas prezentēšana publikai, jo tā bija izkāpšana no savas komforta zonas - bet tieši tur arī sākas spilgtākie piedzīvojumi.
Pēc "Biznesa ekspreša" uzvaras Vidzemes reģionā, piedalījāmies "Atspēriens" grantu konkursā, kurā arī iekļuvām starp 15 biznesa idejam, kuras saņēma grantus. Tika dibināts jau reāls uzņēmums  - SIA "EchoTech".
Pēc konkursiem aktīvi strādājām pie prototipa izveides.Arī uzņēmuma grafiskās identitātes, mājaslapas un produkta portāla. Guvām labu pieredzi, kā izvēlēties sadarbības partnerus, vienošanās par budžetiem, termiņiem.
Konkurss "Biznesa ekspresis" - bija labs, mazs grūdiens, lai šis vilciens sāktu kustēties. Uzvara konkursā nav galapunkts, tas ir tikai sākums aizraujošam braucienam.

 

 

Vārds, uzvārds: Zane un Ģirts Bulāni
Ieņemamais amats: ražošanas plānotāja ceļu būves uzņēmumā un biroja tehnikas apkopes speciālists
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: LED gaismas objekti LAMP’- veidoti no koka, izmantojot LED diodes, kurus iespējams uzstādīt gan vietās, kur ir pieejams 220 V strāvas pieslēgums, gan vietās, kur elektrības nav. Šādiem risinājumiem tiek izmantots alternatīvs zaļās enerģijas avots- saules fotovoltu paneļi, jeb saules baterijas.
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Dalība visās trijās konkursa kārtās sniedza nenovērtējamu pieredzi un pārliecību par savu ideju. Biznesa plāna rakstīšana, aprēķini, tikšanās ar mentoriem, idejas prezentēšana plašākai auditorijai un atbildēšana uz visdažādākajiem žūrijas jautājumiem bija lielisks pārbaudījums un izaicinājums, gan atklājot sevī jaunas spējas un īpašības, gan apzinoties personiskus trūkumus un nepilnības biznesa idejā, kas jāattīsta tālākā darba gaitā. Šis konkurss ir lieliska iespēja pārliecināties par savām spējām un apzināties, vai esi gatavs privātā biznesa pasaulei.
Šobrīd esam idejas testēšanas posmā, novērojot, kā vairāki izgatavotie gaismas objektu prototipi darbojas reālā vidē un laikā. Paralēli notiek studijas augstskolā, uzņēmējdarbības vadības programmā, tāpēc aktīvs darbs pie biznesa attīstības uz brīdi ir iepauzēts, tomēr esam pilnībā noskaņoti un pārliecināti to pēc laika atsākt.

 

 

Vārds, uzvārds: Viktors Gallers
Ieņemamais amats: Valdes loceklis, projektu vadītājs
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: Daugavpils sikspārņu centrs
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Viss sākas ar to, ka Daugavpils bija un ir arī tagad otrā lielākā sikspārņu ziemošanas vieta Baltijās valstīs, un mans draugs, biologs Māris Grunskis, patiesi aizraujoši par to stāstīja. Savukārt, man bija pieredze projektu plānošanā un īstenošanā. Uzzinot par „Biznesa ekspresi”, mēs nokonsultējamies ar vides pētniekiem un nolēmam piedalīties tajā konkursā ar savu biznesa ideju par Daugavpils sikspārņu centa veidošanu, ar mērķi attīstīt eko-tūrisma virzienu mūsu reģionā.  
Noformulēt savu biznesa ideju nebija viegli, bet konkursa organizatoru un piesaistītie mentori ir snieguši jūtamu atbalstu projekta sagatavošanas brīdī, un vairākus padomus mēs esam ņemuši vērā. Arī kopumā konkursa organizāciju mēs novērtējam ļoti pozitīvi.  It īpaši mēs novērtējām nodokļu nomaksas jautājuma risinājumu un atlases procesa caurspīdīgumu.
Mūsu projekts ieguva 2. vietu Latgales reģionā, un saņemtais grants deva iespēju mūsu projektu sākt īstenot! Sākot ar 2016. gada pavasari mēs rūpējamies par Daugavpils cietokšņa teritorijas iemītniekiem un nodrošinām cietokšņa viesus ar interesanto informāciju, papildinot to ar aizraujošiem un jautriem stāstiem ekskursiju laikā. Kazemātu, aizsarggrāvju, nocietinājumu un dāļēji applūstošo pļavu teritorijā slēpjas visdažādākas būtnes: kukaiņi, zirnekļi, putni, sikspārņi un citi dzīvnieki. Savukārt, dabas vērošana nes patiesu prieku gan pieaugušajiem, gan arī pašiem mazākiem apmēklētājiem.
Daugavpils sikspārņu centra ekspozīcija veltītā cietokšņa vides īzzināšanas un aizsardzības jautājumiem izvietojas Daugavpils cietokšņa Nikolaja vārtos un ir pieejama visiem interesentiem no piektdienas līdz svētdienai. Pilsētas svētku dienās un pašu organizētajos pasākumos mēs piedāvājām aktivitātes bērniem (krāsojāmās grāmatiņas, origami un radošās darbnīcas), performances, tīkšanas ar vides pētniekiem un citas brīvā laika pavadīšanas iespējas, bet mūsu galvenais pakalpojums, protams, ir ekskursijas. It īpaši naksts ekskursijas mūsu klientiem patīk visvairāk. Tūrisma sezonai noslēfzoties strādāsim pie projekta attīstības jautājumiem un pakalpojumu klāsta paplašināšanai.
Mums ir izveidotā mājas lapa - vizītkarte www.siksparni.lv un profils sociālajā tīklā „Facebook” www.facebook.com/siksparni, kurā mēs, galvenokārt, dalamies ar aktuālo informāciju un īpašiem piedāvājumiem.  
Mēs esam ļoti pateicīgi „Biznesa ekspresim” par iespēju realizēt ideju praksē un labprāt aicinām arī citus izmēgināt savus spēkus! Lai izdodas!

 

 

Vārds, uzvārds: Gunda Kazerovska
Ieņemamais amats: saimnieciskās darbības veicēja
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: Kokaudzētavas izveide Vidzemē
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Tā kā veidoju kokaudzētavu, tad aktīva kokaugu tirdzniecība plānota tikai pēc 2 gadiem, jo kokiem ir jāizaug. Šobrīd manā Deko Dobē viss aug un attīstās. Bet nodarbojos arī ar rožu un citu puķu audzēšanu, kuras piedāvāju klientiem jau šogad.Pēc konkursa sekoja darbi, kuros tika izlietota naudas balva:
- apkurināmas siltumnīcas būvniecība,
- ražošanas līdzekļu izejmateriālu  iegāde (podi, kūdra, minerālmēsli, plēves, jaunstādi utt.),
- logo dizaina izstrāde Deko Dobe,- vizītkaršu dizains un druka,
- darbojošas mājaslapas izveide.
Mājas lapa www.dekodobe.lv , lapa facebook  https://www.facebook.com/www.dekodobe.lv/
Lielākais prieks man ir par to, ka konkursā tika novērtēta mana biznesa ideja, kura ir saistīta ar lauksaimniecību. Jo šīs idejas bieži vien paliek nenovērtētas un nešķiet oriģinālas un inovatīvas. Paldies Biznesa ekspresim, ka man tika dota iespēja!
Novēlu šī gada dalībniekiem būt pārliecinātiem par savām spējām un pastāvēt par savu ideju! Esiet centīgi un neatlaidīgi!

 

 

Vārds, uzvārds: Zanda un Edmunds Vipuļi
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: Autoapmācību simulatora izveide
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Lieliska bija konkursa “Biznesa ekspresis” organizācija un interesants gala noslēgums, kur ieguvām 2.vietu Rīgas reģionā. Prieks bija iepazīties arī ar citiem jaunajiem uzņēmējiem. Patīkami, ka kāds novērtēja mūsu ideju. Iegūtais finansējums ātri vien pēc konkursa noslēguma “izkusa” jaunās prototipa detaļās.

 

  

Vārds, uzvārds: Ieva un Vineta Vaivodes
Ieņemamais amats: uzņēmuma SIA "Adore My Hemp" dibinātājas. 
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: Eko auduma ražošana
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Dalība "Biznesa ekspresī" mums ļāva ideju pārvērst nopietnā biznesa plānā, kas bija kā pamats SIA "Adore My Hemp".
Biznesa ekspresis mums motivēja, noticēja un iedeva apmaksātu iekāpšanas biļeti ekspresī pirmajam posmam. Zinām, ka atbalstam un ātrumam ir nozīme!Viens no lielākajiem ieguvumiem konkursā bija semināru rezultāts un speciālistu konsultācijas, kas palīdzēja mums, idejas autoriem, nonākt pie pašiem tīkama, saprotama un konkurētspējīga biznesa plāna, kuru iespējams realizēt arī dzīvē.
Pašreiz esam izstrādājuši audumu dizaina paraugus, ir tapusi mājaslapa www.adoremyhemp.com, produktu fotogrāfijas, uzņēmuma identitāte un logo, esam piedalījušies vadošajā tekstila izstādē "PREMIÈRE VISION" Parīzē. Tuvākie plāni saistās ar mārketinga aktivitātēm, pārdošanu, auduma testēšanu. Tālākā nākotnē skatāmies arī uz savas ražotnes atvēršanu, jaunām kolekcijām, eksporta tirgu apgūšanu.

 

Vārds, uzvārds: Laima Špude
Ieņemamais amats: 
Ventspils Tehnikuma metodiķe un uzņēmējdarbības pedagogs, kā arī pašnodarbināta persona zīmola Laimlini attīstībai 
Vārds, uzvārds: Egija Freimane
Ieņemamais amats: Grafiskā dizainere pilna servisa reklāmas aģentūrā Bounce, kā arī zīmola Laimlini, iepakojumu un grafisko dizainu autore. 
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā “Biznesa ekspresis 2015”: Laimlini - šūti lina izstrādājumi no dabīga lina, oriģinālā iepakojumā. Laimlini var būt sirsnīga dāvana vai suvenīrs, nepieciešami mājas lietošanai, sabiedrisko telpu interjeram, personīgai lietošanai apģērbā.
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā: 
Laimlinu iegūtā balva Biznesa ekspresī vienlaicīgi ir atziņa, ka drosme attaisnojas un vienkāršas un sirsnīgas idejas pārliecinošā izpildījumā var gūt panākumus. "Ja laimīgas rokas linu skar, tad lins par Laimliniem tapt var!" Mēs turpinām iesākto un īpaši lepojamies ar Laimlinu apģērnu līniju "Saulgriežu brunči" ar pīņu jostu, tos rotā atstarojošs 9 ziedu vainags latvju zīmēs. 

 

Vārds, uzvārds: Ruta Surovcova
Ieņemamais amats:
karavīrs
Biznesa ideja, ar kuru piedalījās konkursā "Biznesa ekspresis 2015":
KAITU USTOBA (spēļu istaba)
Viedoklis par konkursā pieredzēto un tālākiem soļiem sava biznesa attīstībā:
Dalība Biznesa ekspresī ir bijusi lieliska iespēja pārbaudīt savas spējas. Biznesa idejas noformēšana rakstiskā veidā ir ļāvusi aizdomāties par dažādiem, ar potenciālās uzņēmējdarbības uzsākšanu, saistītiem jautājumiem un plānot lietas sīkāk. Arī ekspertu jautājumi un izteiktais viedoklis prezentācijas laikā, ir bijis ļoti noderīgi, licis pārdomāt tās lietas, kas ir jāuzlabo, vai lietas, kuras ir vērts mainīt. Esam ieguvuši pārliecību par sevi un biznesa idejas dzīvotspēju. Dalība Biznesa ekspresī ir kalpojusi kā stimuls vairāk darīt pašiem. Negaidīt darbību no citiem, bet meklēt iespējas pašiem. Šāda veida konkursiem ir liela nozīme ne tikai indivīda, bet arī reģionu attīstībā. Reģions iegūst jaunas un inovatīvas idejas, kas jau ir saņēmušas finansiālu atbalstu to īstenošanai. Tas veicina reģiona labklājību un ilgtermiņā arī ekonomiskā stāvokļa attīstību. Indivīdu gadījumā tiek radītas jaunas darba vietas. Mēs neesam kļuvuši par uzņēmējiem un vienas dienas laikā tas nenotiks, bet meklējam papildus finansējumu un strādājam pie idejas attīstīšanas, lai nestu pienesumu gan vietējā, gan reģionālā līmenī.