EKSPERTI

Konkursa "Biznesa ekspresis" iesniegtās biznesa idejas vērtēs profesionāla komisija, kuru veidos Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Ekonomikas ministrijas eksperti, Latvijas plānošanas reģionu uzņēmējdarbības centru pārstāvji, kā arī uzņēmēji no dažādiem Latvijas reģioniem. Katras biznesa idejas vērtēšana ir nozīmīgs notikums arī katram komisijas pārstāvim! Iepazīsties ar konkursa komisiju un ieklausies vērtīgos padomos, kas noderēs gan piesakot biznesa ideju, gan to īstenojot nākotnē! 

Vārds, uzvārds: Dace Ziediņa
Amats: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta Reģionālās ekonomikas nodaļas vadītāja
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Lai gan konkursa pamatdevīze ir "Viss sākas ar ideju!", reizēm jaunā uzņēmēja gēns un motivācija ir svarīgāja pat par pašu biznesa ideju! Cilvēks, kas ir gatavs izkāpt no savas komforta zonas, lai sasniegtu maksimālo savā uzņēmējdarbībā, var būt veiksmīgāks par tiem, kas to nav gatavi darīt.

 


Vārds, uzvārds:
Alise Vecozola
Amats: Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās politikas departamenta Reģionālās ekonomikas nodaļas vecākā eksperte/Norvēģijas finanšu insturmenta finansētā projekta "Reģionalās politikas aktivitāšu īstenošana Latvijā un reģionālās attīstības pasākumu izstrāde" vadītāja
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Vislabākā ir tā ideja, kas spēj risināt problēmas - ikdienas, specifiskas, nākotnes vai kāda cita rakstura. Ja galvenā motivācija iesaistīties uzņēmējdarbībā būs peļņa, es neticu, ka šī ideja būs dzīvotspējīga.

Vārds, uzvārds: Aiga Kalbjonoka
Amats: Biedrības "Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls" izpilddirektore
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Prezentējot savu biznesa projektu, jāatceras, ka veiksmīgs prezentētājs prezentē iespēju nopelnīt ar konkrēto produktu nevis pašu produktu. Ir jāpierāda, ka konkrētais produkts ir nepieciešams klientiem, ka tam ir straujas izaugsmes un peļņas potenciāls, ka tas ir mērogojams un, protams, ka komandā ir biznesa līderis, kas var attīstīt šo biznesu un nopelnīt.

Vārds, uzvārds: Ilgvars Francis
Amats: Rīgas plānošanas reģiona Eiropas Savienības struktūrfondu informācijas un uzņēmējdarbības centra uzņēmējdarbības speciālists
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Esi lepns par savu ideju un centies argumentēti pierādīt, ka tā ir pelnījusi īstenošanu - tas ļaus Tevi labāk sadzirdēt.

Vārds, uzvārds: Baiba Kūma
Amats: Kurzemes plānošanas reģiona Kurzemes uzņēmējdarbības centra vadītāja
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Pārliecība par savu ideju ir veiksmes pamats!

Vārds, uzvārds: Mairita Pauliņa
Amats: Zemgales plānošanas reģiona Zemgales uzņēmējdarbības centra vadītāja
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Ticēt savai idejai un realizēt to, neskatoties kāds būs žūrijas lēmums.

 


Vārds, uzvārds:
Vladislavs Stankevičs
Amats: Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra vadītājs
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Biznesa idejai jābūt realizējamai - 
a) pretendentam ir iniciatīva, zināšanas un vēlama arī pieredze plānotajā uzņēmējdarbības jomā
b) produkta vai pakalpojuma ražošanas izmaksas ir aprēķinātas un pamatotas
c) jābūt pamatojumam, ka pēc jaunradītā produkta vai pakalpojuma būs pieprasījums

Vārds, uzvārds: Aigars Ruņģis
Amats: Valmiermuižas alus darītavas saimnieks
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Pats svarīgākais - lai izvēlētā ideja pašam liek sisties sirdij straujāk! Ja ideja būs pašam tuva un acis par to domājot un runājot mirdzēs, tad arī citi tai noticēs un panākumi neizpaliks.

Vārds, uzvārds: Jānis Ķesa
Amats: SIA "DABBA" izpētes un attīstības vadītājs
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Es ar ļoti lielu cieņu un ar sajūsmu vēroju tos biznesa uzsācējus, kas ar aizrautību ir gatavi nest savu ideju cauri jebkādām grūtībām, apzinoties, ka priekšā gaida vēl nezināms daudzums šķēršļu, cilvēkus, kas par saviem sapņiem ir gatavi runāt, neatstājot vietu šaubām.

 

Vārds, uzvārds: Dzintra Andersone
Amats: SIA "AMAZONE" mārketinga speciāliste
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Viena no veiksmīga bznesa atslēgām ir personīgas attiecības ar klientu - Jums jāsaprot klienta vēlmes pirms viņš pats tās ir apzinājies!

Vārds, uzvārds: Linards Liberts
Amats: SIA "Sula" vadītājs
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Daži cilvēki vēlas darīt, daži cilvēki domā darīt un daži tiešām izdara. Svarīgi ir darīt! 

Vārds, uzvārds: Daina Kriviņa
Amats: SIA "DK Projects" īpašniece, vadītāja
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Uzklausiet padomus no tiem, kuri ir veiksmīgāki par Jums  - nebaidieties uzdot jautājumus! Vienmēr domājiet par to, kā Jūsu bizness palīdz cilvēkiem - kāda ir tā patiesā vērtība. Kad esiet savu biznesu pieteikuši tirgū, atcerieties, ka ar mārketingu un pārdošanu jānodarbojas 24 stundas diennaktī, un te ļoti noder visas iegūtās zināšanas un prasmes par interneta mārketingu, tehnoloģiju attīstību, mākslīgo intelektu. Neekonomējiet uz pašizglītošanos!

Vārds, uzvārds: Aleksejs Homutiņins
Amats: SIA "Rols" īpašnieks. Uzņēmums nodarbojas ar industriālo parku attīstību un sporta iekārtu ražošanu ar zīmolu "Element Fitness"
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Ja jūsu ideja ir balstīta uz kaislību, tad pārliecināt citus būs vieglāk! 

Vārds, uzvārds: Ričards Pāns
Amats: SIA "Rich Media" Interaktīvo mediju aģentūras īpašnieks un vadītājs
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Biznesa plāns nav nekas vairāk kā viena vai vairāku cilvēku izdomājums - fikcija. Tāpēc nebaidieties domāt ar vērienu jo kas zina, iespējams (tā) fikcija var kļūt par īstenību! 

 

Vārds, uzvārds: Māris Gruzniņš
Amats: SIA "CEMEX" valdes loceklis un komercdirektors Baltijas valstīs
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Manuprāt, Latvijas jauno uzņēmēju pēdējo gadu veiksmīgākās īstenotās biznesa idejas apvieno spēja radīt oriģinālu un izcilas kvalitātes produktu, kas uzrunā patērētājus ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Tāpat mūsdienu lielās konkurences apstākļos jādomā par mūsu produkta vai pakalpojuma pievienoto vērtību, kas tevi atšķir no pārējiem konkurentiem. CEMEX vēsturiski uzbūvēja rūpnīcu Latvijas tirgum, taču nu jau vairāk kā 8 gadus ap 70% mūsu saražotās produkcijas tiek eksportēta uz kaimiņvalstīm. Mēs lepojamies ar to, ka mūsu produkts ir ražots Latvijā no vietējiem izejmateriāliem. Tā ir mūsu kvalitātes zīme, kas eksporta tirgos tiek augsti novērtēta. Aicinu visus dalībniekus būt drosmīgiem un "neturēt sveci zem pūra"!

Vārds, uzvārds: Daiga Latkovska
Amats:
modes nama "TĒMA" dizainere, saimniece
Padoms jaunajiem uzņēmējiem:
Uzskatu par svarīgu, kā ideja sasaucas ar pieredzējumu - ko esi darījusi/darījis jau maza meitene vai puika būdams, kas pamēģināts augot lielākam un cik liels spars jūtams šajā apņemšanā īstenot savu ideju. Cik sieviešķīga vai cik vīrišķīga ir pieeja biznesa idejas īstenošanā.

 

Vārds, uzvārds: Laima Engere
Amats: Vidzemes plānošanas reģiona Vidzemes uzņēmējdarbības centra speciāliste
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Svarīgi ir atrast savu biznesa ideju, kas ļaus ne tikai nopelnīt, bet arī iedegs acis un sirdi. Šī ticība savai idejai pārliecinās apkārtējos, kā arī neļaus apstāties pie pirmajiem šķēršļiem un izmaiņām, kas sagaidīs, īstenojot izstrādātos biznesa plānus.

Vārds, uzvārds: Juris Birznieks
Amats: Biedrības "Latvijas Biznesa Eņģeļu Tīkls" dibinātājs un valdes loceklis
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Ir jāsaprot, kāpēc klients maksās par konkrēto produktu/pakalpojumu un jāatrod optimāls risinājums, kā šo produktu/pakalpojumu atkārtot un mērogot.

Vārds, uzvārds: Valdis Mitenbergs
Amats: Latgales plānošanas reģiona Latgales uzņēmējdarbības centra Komercdarbības konsultants
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Novēlu jebkuram jaunajam uzņēmējam darīt to, kas ir tuvs un pazīstams, un kas sagādā gandarījumu! Uzņēmējam ir jābūt drosmei riskēt, saskaroties ar biznesa izaicinājumiem, kā arī jābūt racionālam, izvērtējot katra šāda riska nozīmīgumu un ietekmi. Bet pats galvenais, uzņēmējam ir jābūt tik pārliecinātam par savu biznesa ideju, lai pārliecinātu savus atbalstītājus un iedvesmotu komandu!

Vārds, uzvārds: Andris Filipenoks
Amats: SIA "Zeize" valdes priekšsēdētājs, SIA "LaPizza" valdes loceklis, SIA "Gravtex" valdes loceklis
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Sapņojiet! Vizualizējiet savu sapni! Domājiet par savu ideju! Idejai ir jābūt īpašai un unikālai. Tai ir jāaizpilda iztrūkstoša darbības niša. Noskaņojieties uz uzvaru, bet esiet gatavi arī zaudēt, jo konkurss ir tikai mazs solītis, bet laba iespēja Jūsu ideju realizācijai. 

Vārds, uzvārds: Iluta Arbidāne
Amats: Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas asociētā profesore
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Ļoti bieži labas idejas nonāk miskastē tikai tāpēc, ka pastāv priekšstats par iespējamo neveiksmi un bailes. Esiet gatavi riskēt, aizliedziet sev baidīties, ticiet veiksmei un piesātiniet savu ideju gan emocionāli, gan jēgpilni! 

Vārds, uzvārds: Kaspars Bramanis
Amats: SIA "Turbas" direktors
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Veiksmīgas biznesa idejas pamatā ir darbs, kas tev patīk un padodas. Jo tikai tad, kad tu ieguldīsi savu sirdi un mīlestību, panākumi neizpaliks!   

Vārds, uzvārds: Kalvis Altens 
Amats: Ekonomikas ministrijas Inovācijas departamenta Inovācijas politikas nodaļas vecākais eksperts
Padoms jaunajiem uzņēmējiem: Būtiski ir ne tikai individuāli tiekties uz savas idejas īstenošanu, bet arī apvienot domubiedrus un veidot komandu, kas kopīgiem spēkiem būtu gatava attīstīt jauno biznesu. Kompetentu speciālistu iesaiste idejas realizācijā un attīstīšanā ļaus pieņemt pareizākos un finansiāli pamatotākos lēmumus.